Szanki solymászat
2009. óta működik Szankon a Sólyomiskola, 2011-ben ide is költözött Gasztonyi Dániel 3 gyermekes családjával.
Magyarország legnagyobb ragadozó madár tenyészetét hozták létre itt a szanki tanyán, ahol sólymok, héják, sasok, keselyűk és baglyok élnek.
Mozi-, reklámfilmek, televíziós szereplések mellett színházi előadásokban és videoklipek elkészítésében szerepet vállaltak.
2009. óta felesége, Szandra tenyésztői munkáját európai szinten elismerik, ennek köszönhetően a legálisan tartható baglyok tenyésztésével biztosít lehetőséget a díszmadár tartóknak, hogy ne a természetből származó állatokkal gyarapítsák gyűjteményeiket, így téve a természetvédelemért.
A Sólyomiskola környezetében, élőhely fejlesztéssel foglalkoznak, melyet mára országosan végeznek, így téve a biodiverzitás fenntartásának érdekében Magyarországon. Ezen tevékenységük során több ezer vadon élő madár születhetett meg az általuk kezelt területeken.
Több száz oktatási célú solymász bemutatót tartottak hazánkban és az országtól elcsatolt területeken.
UNESCO világörökség listájára segítették a Magyar Solymászatot, a delegáltak részére tartott előadásaik által, valamint a solymászati módszerekkel történő kártevő riasztási munkájuknak köszönhetően a solymászat mint élő kulturális örökség, napjainkban is létjogosultságot szerezhetett. Ezáltal felkerült a térképre Gasztonyi Dániel, mint hivatásos solymász, mint zéró károsanyag kibocsátású és a környezetet legkevésbé terhelő megoldás az ipar, a sportrendezvények és sportlétesítmények, valamint a települések részére, ha állati kártétel mérsékléséről, megszüntetéséről van szó.
Részt vettek a 2017-es FINA úszó világbajnokság helyszíneinek biztosításában, ahol földön, vízen és levegőben koordinálták a vadállatok mozgását az ország 3 pontján, azok elpusztítása nélkül, így a versenyzők és a rendezvény biztonságát meg tudtuk teremteni.
A Puskás Aréna építésénél is hasonló módszerekkel dolgoztak.
2007-től vezető tisztségeket töltenek be a hazai és külföldi solymász szervezetekben.
2018 elején hozták létre a Gasztonyi Dániel Solymász Egyesületet, 2021-ben az Egy a Természettel Vadászati Világkiállításon szerepeltek.
A Szankon működő madártenyészet Magyarországon a legjelentősebb, a Magyar Solymászat népszerűsítésével a világörökség listájára kerültek.